Karnavaliniai kostiumai

Karnavaliniai kostiumai vaikams Vilniuje

Darželiuose ir mokyklose vyksta įvairūs renginiai, švenčiamos tradicinės lietuviškos ir pasaulietiškos šventės. Karnavaliniai kostiumai vaikams Vilniuje

Derliaus nuėmimo šventė

Karnavaliniai kostiumai vaikams Vilniuje

Tai šventė, kai džiaugiamasi išaugintomis daržovėmis ir vaisiais. Mokyklose ir darželiuose vyksta gėrybių parodėlės, nedidelės mugės, vaikai kuria kompozicijas iš vaisių, daržovių, sėklų, lapų, žiedų, šoka, vaidina. Rengiamos vaidybinės ir sportinės rungtys.

Helovinas

Karnavaliniai kostiumai vaikams Vilniuje
Mūsų šalyje dar vadinama Vaiduoklių švente arba Šiurpnakčiu. Helovino šaknys glūdi senovėje švęstų Naujųjų metų ir Mirusiųjų šventėse. Jis švenčiamas spalio 31 dieną. Tradicija persirengti įvairiais kostiumais atsirado Airijoje ar Škotijoje. Jais vaizduojamos antgamtinės, dažniausiai baisios, būtybės – vaiduokliai, skeletai, raganos, velniai. Vaikai dėvėdami šiuos kostiumus vaikšto po žmonių namus sakydami: „Pokštas arba saldainis“. Daugelis iš moliūgų išskaptuoja žibintus. Pasakojamos baisios istorijos, žiūrimi siaubo filmai, krečiamos išdaigos.

Šv. Kalėdos

Karnavaliniai kostiumai vaikams Vilniuje
Pagrindinė, gražiausia, senas tradicijas turinti saulės sugrįžimo šventė. Paplitus krikščionybei, senosios tradicijos susipynė su naujosiomis, Kalėdas imta minėti kaip Jėzaus gimimo šventę. Žėrinti Kalėdų eglutė, puošnūs karnavaliniai vaikučių drabužiai, linksma muzika, žaidimai bei  įvairūs burtai yra būtini šios šventės atributai. Ir, be abejo, susitikimas su Kalėdų seneliu, dovanėlės.

Užgavėnės

Karnavaliniai kostiumai vaikams Vilniuje
Žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį, žyminti paskutinę žiemos mėnesio dieną. Pagrindiniai šventės simboliai  – persirengėliai, kaukės, blynai, Lašininio ir Kanapinio kova, Morės deginimas.

Šv. Velykos

Karnavaliniai kostiumai vaikams Vilniuje
Krikščionių šventė, simbolizuojanti Kristaus prisikėlimą. Velykos, kaip ir kitos krikščioniškos šventės, yra perėmusios pagoniškų elementų, pvz., Velykų kiaušiniai, Velykų zuikiai, Velykų bobutė.

Motinos diena

Lietuvoje švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį. Šią dieną mamas sveikina vaikai ir vyrai, stengiasi už jas atlikti namų ruošos darbus. Motinos diena neatsitiktinai švenčiama pavasarį. Motina tapatinama su žeme: kaip žemė išaugina derlių, taip motina – vaikus.

Visų šių švenčių proga darželiuose ir mokyklose vyksta renginiai, spektakliai. Auklėtojos ir mokytojos tėvelių prašo vaikučius aprengti įvairių žvėrelių, pasakų, filmų personažų drabužėliais. Tai dažniausiai tikras iššūkis suaugusiesiems. Jeigu norite, kad Jūsų mažyliai atrodytų puošniai ir jaustųsi patogiai, galime Jums padėti – kviečiame užsukti pas mus į „Pasakų namus“. Nepatirsite vargo ir sutaupysite daug brangaus laiko, nes mūsų tikslas – padėti tėveliams, o veikla susijusi tik su vaikiškų karnavalinių drabužių ir aksesuarų nuoma. Manome, kad savo berniuką ar mergaitę tikrai rasite, kuo papuošti. Jeigu esamas asortimentas Jūsų netenkins, norimą aprangą mielai pasiūsime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. paštas nebus viešinamas. Privalomi laukai pažymėti *

Post comment